X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

چند وقتی است که می خواهم این مطلب را بنویسم آن هم به دلایل تجربیات خودم و از جمله گله های برخی دوستان از این موضوع

اما موضوع چیست ؟

همه ما وقتی در اینترنت می گردیم با انواع و اقسام مقالاتی مواجه می شویم که همه در مورد آداب و نحوه نوشتن رزومه صحبت می کنند . اینگونه باید باشد و فلان نباید باشد و غیره . اما من یک سوال از تمام کارفرمایان دارم ، چرا کسی نمی گوید که کارفرمایان و شرکتها چگونه باید به رزومه ها جواب دهند . اگر قرار است فردی که دنبال کار است . باید بر حسب شرایط خاصی رزومه بفرستد آیا شرکت نباید براساس ادب هم که شده جواب آن رزومه را بدهد تا تکلیف آن فرد مشخص شود .

در عصر فن آوری و علم زندگی می  کنیم با آن همه وسایل ارتباطی که کار ما را راحت می کند . به نظر من اجرا کردن سیناریوی زیر کار سخت و طاقت فرسایی نیست ضمنا نشان دهنده حرفه ای بودن است .

فرض کنید من شرکتی دارم که می خواهم افرادی را برای کاری استخدام کنم . خوب یک سایت ایجاد می کنم که افراد می توانند اطلاعات خودشان را وارد کنند و سپس فایل رزومه خودشان را بفرستند و از همه مهمتر یک کد رهگیری دریافت کنند . اگر قرار شد رزومه فردی رد شود و پذیرفته نشود در این سایت ذکر می شود و طرف بعدها با وارد شدن به سایت و پی گیری رزومه خود از طریق کد رهگیری متوجه شود که او پذیرفته نشده است و دیگر منتظر نباشد . فکر نمی کنم انجام دادن چنین کاری خیلی سخت باشد . ولی می دانم که انجام چنین کاری ، حرفه ای و احترام به مراجعه کننده است .

 

جالبترین نکته اینجاست که چند سال پیش برای شرکتی معروف رزومه فرستادم و این شرکت یک هفته یعد برای مصاحبه دعوت کردن ، من هم مراجعه کردم و مصاحبه انجام شد ، قرار شد بعدا نتیجه را اعلام کنند ( همه میگویند بررسی می کنیم و خبر می دهیم در حالی که هیچ خبری نیست ) خلاصه ما هم یکی دو هفته منتظر شدیم ، خبری نشد ، در نتیجه با جای دیگری قرارداد بستیم و مشغول کار شدیم . تا اینکه دقیقا بعد از 10 ماه بخوانید ده ماه بله درست متوجه شدید 10 ماه آن هم شرکتی معروف دوباره با من تماس گرفتن برای مصاحبه در مورد قرارداد ، حسابی خنده ام گرفته بود که این دوستان واقعا چگونه فکر می کنند آیا فکر می کنند ما یک مشت اراذل بدبختی هستیم که به انتظار ترحم آنها نشسته ایم تا بعد از 10 ماه تماس بگیرن .

حالا که وقتی متوجه شدن که من خیلی وقته که در جای دیگری مشغول شده ام کلی ناراحت هم شدن که چرا من بی تعهد هستم . (نمی دانستم باید 10 ماه به انتظار آن معشوق بمانم ).

 

سوال من این است ، همانطور که کارفرمایان انتظار دارند تا یک جوینده کار بر اساس تعهدات و اخلاق برای آنها رزومه بفرستد ، آیا این رعایت اخلاق و قانون یک طرفه است . تکلیف رزومه های سرگردان و بی پاسخ جویندگان کار چه می شود . حداقل بگویید نه . همین .

این شجاعت را داشته باشیم که به فردی جواب نه بگوییم تا بیهوده به انتظار ننشیند ، نه اینکه بعد از 10 ماه تازه یادمان بیفتد که دوباره تماس بگیریم .


منتظر نظرات دوستان وبلاگ نویس و خوانندگان هستیم .

نمی دانم آیا انتظار من خیلی زیاده ؟