X
تبلیغات
زولا

بخش ۳ 


Frameworks for Unit testing


حتما با ابزارهای کد نویسی کار کرده اید که اصلاحا IDE  گفته می شوند . حال برای اجرای تست ها نیز به ابزاری برای تست نیاز داریم این ابزار در واقع چارچوبی هستند که به کمک آنها می توانیم در یک رابط کاربری میزان موفقیت و پیشرفت تست را مشاهده کنیم .در زیر مقایسه ای خواهم داشت در استفادهو عدم استفاده از این ابزار .

 

بدون ابزار تست چه محدودیتهایی خواهیم داشت

 

1-تستهای ما فاقد ساختار منسجم است . یعنی در واقع ما برای اجرای تست قانونی نداریم و برای هر قطعه کد به دلخواه تستی خواهیم نوشت و این باعث پیچیدگی تست می شود .

 

2-تست ما تکرار پذیر نیست . از مهمترین نکات تست قابلیت تکرار است . به طوری که همزمان با توسعه نرم افزار تستها باید تکرار شوند .

 

3-شما نمی توانید برای تمام کد هایتان تست بنویسید . در واقع مجتمع سازی تستها ، بدون استفاده از ابزار های تست کاری سخت و غیر ممکن است .

 

با استفاده از ابزار تست چه مشکلاتی حل می شود .

 

1-تستها قانونمند می شود و به آسانی نوشته می شوند .چرا که این ابزارها دارای مجموعه ای از کتابخانه های آماده برای تسهیل عمل تست هستند.

 

2-اجرای یکباره و چند باره تست آسان می شود . در واقع این ابزارها به کمک امکاناتی که دارند تکرار پذیری تست را آسان می کند و شما می توانید پیشرفت تست و یا حالتهای تست را ارزیابی کنید

 

3-مشاهده نتایج حاصل از تست . شما می توانید با کمک ین ابزارها بدانید که چه تعداد تست در حال اجرا است یا اجرا شده است .کدام تست با مشکل مواجه شده و دلیل شکست تست چه بوده و.....

 

از چه ابزاری استفاده کنیم .

ابزارهای تست فراوان است اما من می خواهم بر روی ابزار xUnit  تمرکز کنم و سعی می کنم به معرفی این ابزار بپردازم . این ابزار به آنها xUnit Frameworks  گفته می شود .که حرف اول x   نشان دهنده زبان مورد پشتیبانی است مثلا برای زبان جاوا jUnit   و برای دات نت NUnit  و ..

 

شما می توانید این ابزار را از سایت http://www.nunit.org/  دریافت کنید .