X
تبلیغات
رایتل

فرض کنید شرکتی به نام w  می خواهد سه نفر نیرو x,y,z  را استخدام کند ، این شرکت حق دارد در مورد این سه مجهول x,y,z  تحقیق کند ،مواردی مانند تخصص ، سوابق و تعهدات و از همه مهمتر موارد قابل اعتماد بودن طرف .

اما در طرف دیگر معادله متغیر w  یعنی شرکت قرار، دارد ، که به نظر من قبل ار معلوم شدن 3 مجهول بالا ، ابتدا باید مجهول w  معلوم باشد ، در تعجبم از برخی آگاهیهای استخدام برخی شرکتها که هیچ اسم و نشانی از خود نمی نویسند مثلا یک آگاهی استخدام اعلام می کنند با عنوان زیر:

شرکتی معتبر در زمینه نرم افزار یا صنعتی یا تجارت و غیره ، نیاز به سه نفر نیرو با تخصصهای زیر دارد

1-مثلا برنامه نویس P

2-پشتیبان v

3-مدیر فلان و غیره

لطفا رزومه خود را به آدرس ایمیل نامعلوم jobdsa@gmail.com بفرستید

 

خوب دقت کنید که از آگاهی بالا چه می فهمید ، قراره کجا کار کنید ،رزومه باید به کدام شرکت بفرستید ، وقتی با چنین آگاهیهای استخدام مجهول مواجه می شوید عکس العمل شما چیست ؟ آیا حق استخدام شونده این نیست که در مورد شرکت تحقیق کند ، سابقه شرکت ، فعالیت شرکت و غیره

در فضای اینترنت مطالب زیادی در مورد رزومه نوشتن هست ، اما من سوالم این است چرا مطالب کمی در مورد نحوه اگاهی زدن برای استخدام هست ، به نظر من یک فرد حق دارد بداند که قرار است کجا کار کند چون

1-با فرض اینکه روزانه 10 ساعت از عمرتان را در محل کار می گذرانید مثلا از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر و سپس تقریبا در محدوه ساعت 6 تا هفت به منزل می رسید ، اگر فرض کنیم ساعت 12 هم می خوابید پس هر روز 10 ساعت در محل کار و 5 ساعت در منزل هستید یعنی 2 برابر وقت زندگی شما در محل کار است ، پس حق دارید بدانید که رزومه تان قرار است برای کجا فرستاده شود ، یک شرکت معلوم نه یک شرکت مجهول .

2-آرامش در محل کار منجر به آرامش در تمام مراحل زندگی هم می شود، پس حق دارید بدانید که رزومه تان قرار است برای کجا فرستاده شود ، یک شرکت معلوم نه یک شرکت مجهول .

3-شاید محل کار شرکت با محل زندگی من فاصله زیادی داشته باشد لذا من در همین نگاه اول قضیه را منتفی می کنم پس حداقل باید اسم و نشانی از شرکت باشد .نه یک چیز مجهول

 

واقعا برای من سوال است که چرا برخی شرکتها در آگاهی استخدام هیچ اسم و نشانی از خود نمی نویسند ؟ آیا شما حاضر هستید رزومه کاری خود را برای جایی مجهول بفرستید ؟ مناسب بودن محل کار را چه کسی تضمین می کند ؟ و ده ها سوال دیگر .

دوست دارم در این زمینه از تجربیات دوستان و خوانندگان بشنوم .

از بزرگواران عزیز مجید آواژ ، علی واحد ،افشار محبی ، ایمان نعمتی ،امیر مهرانی،

کاوه یزدی نژاد

و تمام دوستان دیگر ، تقاضا می کنم به ما لطف کنند و نقطه نظراتشان را بیان کنند ،

با تشکر